Proces

Wujek Dobra Rada Weblife, Wujek 0 Comments

A tera piknie Wam pokażę
jak wygląda proces poznawania mnie
przez gg, jabbera, tlena lub AQQ.

Pacz i sie ucz:

 1. Należysz do tych szczęśliwców, którzy maja mój numer (np. ze strony Kontakt) . Teraz by było piknie jakbyś napisało coś oryginalnego, a nie „Cześć tu XXX z ZZZ co u Ciebie?”
 2. Zasada jest prosta: używamy statusów. Zazwyczaj jestem na „Zaraz wracam” albo „Nie przeszkadzać”. Otóż „Zaraz wracam” oznacza, że zaraz wracam – nie wymagaj ode mnie, żebym w ułamku sekundy napisał Ci jak sie ciesze, ze ktoś sobie o mnie przypomniał. Nie, to nie działa w ten sposób! „Nie przeszkadzać” oznacza… żeby mi nie przeszkadzać! No chyba ze jesteś pikną samotną nastolatką (pełnoletnią ;) ) i masz w głowie więcej niż przeciętny wtrąbiacz chleba. To, że używasz gg, a nie jabbera czy tlena, i nie widzisz, że mam status „nie przeszkadzać” to naprawdę nie jest moja wina.
 3. Od razu zaznaczam – nie jestem jakimś jasnowidzem, ani tym bardziej Neo żebym prześwietlił Twoje gg i widział kiedy sie ukrywasz a kiedy nie. Zatem kolejna prosta zasada:
  Widze u Ciebie „Niedostępny” => uważam, sądzę i dumam, że Cię nie ma!
  A jeśli nawet już się ukrywasz i się do mnie nie odzywasz – odbieram to, że nie masz ochoty na konwersację ze mną i nie ma powodu abym męczył Cię swoją osobą. Jeżeli rozmawiamy regularnie, to bardzo proszę przestrzegaj savoir-vivre‚u: Jeżeli jestem na gg, a Ty się dopiero pojawiasz, to znaczy, że powinienoś się pierwsze odezwać. Tak samo, jeśli piszesz, że zaraz wracasz, a właśnie jesteśmy podczas jakiejś istotnej rozmowy. „Zaraz” oznacza czas do 15, no może 20 min., ale do diabła nie 2h! Prosta zasada – Ty olewasz mnie, ja zlewam Ciebie! Nie licz na pożegnalne „papa”, ani tym bardziej nie pisz „Świat się zawalił, komp się spalił, nie miałem jak podejść do kompa i napisać że wpadnę później i że przepraszam.” – ja na to nie odpowiem: „Nie ma problemu”. Nie marnuj mojego czasu!
 4. Nie wysyłaj mi łańcuszków! Naprawdę nie jestem kretynem! Wysyłając mi łańcuszek obrażasz moją inteligencję, a takie osoby banuję. Najpierw może jak będę miał dobry dzień to Ci o tej zasadzie przypomnę, ale potem jak znów mnie obrazisz, to dostaniesz banana. Nie mam ochoty gadać z ludźmi, którzy mają mnie za idiote i koniec.
 5. Nie znoszę FiKuŚnEgO pIsHaNyA!! Jak będziesz mieć 16 lat, drogie dziecko, to się odezwij, ale najpierw dorośnij!
 6. Ostrzegam, że jak ktoś robi rażące byki ortograficzne to go poprawiam. Nie pasuje, masz kompleks czy coś, to nie moja wina – robie Ci przysługę i powinienoś mi dziękować. Poza tym pamiętaj o szacunku do rozmówcy – chociaż zwroty grzecznościowe pisz z wielkiej litery…
 7. Nie pytaj się jak mi minął dzień, jeśli nie masz pewności, że jest piątek, sobota lub niedziela! A tym bardziej nie przesadzaj z grzecznością typu „dobry poranek” bo wystawiasz swą głupotę na śmieszność. Widziałoś kiedyś dobry poranek albo poniedziałek?!

I po ósme… Zajrzyj tutaj: NETYKIETA!, czyli po prostu szanujmy się nawzajem!

Dziękuję :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *