3 rzeczy w które głęboko wierzę

Wujek Dobra Rada Codzienność, Wujek, Wyższe piętro 5 Comments

1. Jest bóg na którego istnienie nie ma dowodu, bo nie potrzeba (i tak nie ma na nic wpływu).

2. Masz żyć tak, żeby czynić dobrze (ułatwia to życie, a i więcej ludzi cię będzie lubić), z czystym sumieniem i bez komplikowania łatwiej.

3. Po śmierci nie wiadomo co się dzieje i nie ma co się tym przejmować, bo i tak się w życiu nie dowiesz. Zlej.

Czy komuś wydaje się to skomplikowane?

Comments 5

  1. Pingback: www.brt12.eu

  2. Post
    Author

    @HaeS: Power in simplicity! ;)

    @waltharius: No cóż, tak to jest, że (na szczęście!) opinie różnią się między ludźmi :) Napisz z czym się nie zgadzasz, z chęcią przeczytam.

  3. Jeśli Bóg nie ma wpływu np. na ludzkość, to nie jest Bogiem, a więc nie jest bytem pod każdym względem nadrzędnym i mającym wszystkie absolutne atrybuty intelektu i zdolności stwarzania i inicjowania zdarzeń. Chyba Wuju specyficznie pojmujesz istotę Boga. Jeśli jest Bogiem, to nie jakimś pokrytym starym zarostem kosmitą co utknął niechcący w odległej galaktyce i jest tam uwięziony oraz bezsilny. Może myśląc o Bogu widzisz oczami wyobraźni Yodę (Jedi) z ‚Gwiezdnych Wojen’?:-). Głównymi cechami Boga jest wszechwiedza i wszechmoc, a Ty widzisz w nim zgrzybiałego starca nękanego wiatrem i pyłem kosmicznym, który męczy się samotnością i brakiem wszelkich doznań gdzieś na bezkresach Wszechświata. Z jakiej to mitologii czy baśni? Kogo taka koncepcja Boga mogłaby inspirować czy chociaż skłaniać do refleksji? Taki Bóg nie wart byłby nawet przeczytania o nim choćby jednego artykułu nawet przy największym piwie. W sumie nie warto otwierać ust by o kimś takim mówić – szkoda cennego czasu, życie przecież krótkie:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *