Wymienię pieniądze za dobra materialne!

Wujek Dobra Rada Codzienność, Weblife, Wujek 2 Comments

Siedząc ostatnio z Panią Kocurkową w poszukiwaniu dla niej jakiegoś miłego prezentu (w końcu padło na śliczny naszyjnik, jak to kobieta, wybrała sobie najdroższy :) ) doszedłem do wniosku, że robiąc 95% zakupów online mogę spokojnie polecić (i nie polecić) parę sklepów.

internetshopZakupy dla wspomnianej już Chepri zawsze dokonuję w animalia.pl – w tym sklepie zawsze dostaję najszerszy wybór produktów po nieraz (sic!) wielokrotnie niższych cenach niż w takim Kakadu. No i te zniżki i transport w Warszawie :)

Swoje jedzonko z kolei często kupuję we frisco.pl, o którym już kiedyś wspominałem, które wyróżnia się na tle konkurencji podejściem do klienta, gamą produktów oraz dyspozycyjnością dostawy. Aczkolwiek ostatnio kusi mnie skorzystanie z alma24.

Jeśli chodzi o książki, płyty i podobne, to moje konto na merlin.pl ma już spory staż i bardzo sobie chwalę przy nawet drobnych zakupach ze względu na tanie przesyłki. Częstych zakupów dokonuję również na brytyjskim bądź amerykańskim Amazonie. Tej marki chyba nikomu nie trzeba reklamować :)

Z kolei RTV i AGD najczęściej kupuję tam gdzie Ceneo bądź Skąpiec poprowadzą. Dość zadowolony jestem z Agito.pl, choć nie przyjmują oni płatności kartami. Kilka laptopów zdarzyło mi się już kupić na Notebooki.pl. Stosunkowo niskie ceny… no i siedziby w Warszawie :)

internetshop2Jeśli chodzi o sklep, który odradzam, to jest to otomedia.pl, w którym zamówiłem zmywarkę, okap, czajnik, coś tam jeszcze i… wszystko wysłali mi osobnymi paczkami różnymi firmami kurierskimi w różnych dniach i obciążyli mnie kosztami tego wszystkiego (a płatność oczywiście tylko przelewem!). Ja rozumiem, że mają magazyny w różnych miejscach, ale powinni się mnie zapytać czy sobie życzę jednej przesyłki czy wielu. Ja na przykład jestem osobą zajętą i nie mam czasu na kilkukrotne czekanie na kurierów. Zresztą UPS, DHL i inne nauczyli się już, że do mnie się najpierw dzwoni :] Mniejsza o to, więcej tam już nie kupię.

Jeśli chodzi o zakupy na allegro to jak dla mnie mogą się pójść walić. Miałem tam konto od niemal samego początku, pozytywne komentarze itd. Kiedyś pewnego dnia otrzymałem wiadomość, że mają informację, że jestem niepełnoletni (:o), dlatego proszą o wysłanie im ksero mojego dowodu osobistego. Nie chcieli powiedzieć skąd mają taką informację, na prośbę o udostępnienie mi wszystkich danych osobowych jakie posiadają o mnie, nie podali mi nawet mojej daty urodzenia (więc skąd ta wiedza o moim wieku?!) i napisali mi ostentacyjnie, że nie będą odpowiadać na moje maile oraz że jeżeli im nie wyślę tego ksero, to mi skasują konto. Skasowali. Danych osobowych nie usunęli, mimo iż prosiłem. Mam ich w dupie :)

Ostatnio pojawił się też nowy sklep, którego pewnie stanę się klientem. Jeżeli najdzie mnie ochota na grę komputerową, to z pewnością najpierw zajrzę na GOG.com. Wersja beta jest więcej niż obiecująca, a gry w sam raz na laptopa-przeciętniaka :)

A zatem już wiecie co i gdzie mi kupić :)

Comments 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *