Audiofeels & Polina Łaptiewa

Wujek Dobra Rada Cyrulik Warszawski, Wujek 3 Comments

AlfRzadko opisuję wydarzenia artystyczne, ale to chyba warte jest uwagi. Nawet nie dlatego, iż teoretycznie ten koncert miał na celu uczcić Dzień Płci Pięknej (10 marca, czyli Dzień Płci Brzydkiej jak zwykle oczywiście przejdzie bez echa), ale dlatego, bo mało rzadko widuję, aby komuś udało się porwać publiczność do tego stopnia!

Zacznę jednak od początku. Wczoraj przy wejściu do warszawskiej Sali Kongresowej panie otrzymywały tulipana. Niby fajny gest, ale zwiędły tulipan to średni prezent. No ale zawsze miło dostać kwiatka od dresiarza w garniaku :P

Koncert rozpoczęła po raz pierwszy występująca w Polsce Polina Łaptiewa, znana rosyjska skrzypaczka Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Piotra Czajkowskiego, która w akompaniamencie fortepianu wykonała w niesamowity sposób utwory Czajkowskiego, Straussa czy Beethovena. Jak się jednak można było spodziewać – sporo osób wykazało zniecierpliwienie, bo przecież oni przyszli „na Audiofeels” i muzykę klasyczną mają w d…omu :)

Z czasem przyszedł czas na chłopaków. Audiofeels po raz pierwszy wystąpiło przed tak wielką (niemal 3000 osób) publicznością na żywo. Nie stremowało ich to jednak zbytnio, bowiem po wykonaniu chwytających za serca ballad, mocnej dawce rocka, „Crazy” wykonane z Kasią Rościnską czy pokazaniu słynnego „samochodu Kitka”, widzowie szaleli na stojaka.

No cóż widzowie jak widzowie, ale kobiety… Poziom decybeli pisków przerósł chyba wszelkie wyobrażenia chłopaków; kilkukrotnie zresztą wspominali, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli i z pewnością się nie spodziewali. No i – co było do przewidzenia – wszystkie otrzymane tulipany wylądowały na scenie (no dobra, część na plecach i głowach przy scenie – włączając biednego mnie :) ).

Przykładowe piosenki z repertuaru obejrzeć możecie na stronie Mam talent! oraz na oficjalnej stronie zespołu. Wkrótce zapewne pojawi się reportaż z koncertu na łamach TVN Warszawa, więc jeśli nie zapomnę, to podam link ;)

Gorąco polecam ich koncerty, jestem pewien, że gdy będą jeździć z nowym repertuarem, z pewnością kupię bilet :)

———

Update 1:
Z tego co widzę, to TVN Warszawa już o tym wydarzeniu informował krótkim filmem.

Update 2:
Na youtube można zobaczyć parę piosenek z imprezy:

Update 3:

Comments 3

 1. No coz, obiecalam ze zostawie komentarz, to zostawiam :)

  Bartusiu, trudno sie dziwic ze dziewczyny tak reagowaly…w koncu osmiu przystojnych, bardzo utalentowanych chlopakow zadedykowalo im ten koncert ;)

  Tak jak juz Ci mowilam, naucz sie „vocal play” to dziewczyny beda tez na Ciebie tak reagowac ;)

 2. Bartek… a gdzie shoutbox? :D
  Nowy design jest znacznie przyjemniejszy, tylko ty jakis taki inny – kojarze cie z ogolonymi wlosami, a tu taka czupryna :P

  jeszcze tylko shoutboxa przywrocisz i bedzie cacy :D

  dobranoc, albo raczej dzien dobry?

  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *