brt12.eu usunięty z google

Wujek Dobra Rada Sztrona, Weblife, WordPress 3 Comments

googleNa początek chciałbym uspokoić, że to tylko tymczasowe – ta strona przez najbliższy miesiąc nie będzie wchodziła w skład indeksu google. Oczywiście nikomu nie jest miło być „odrzuconym”, jednak z pewnego powodu nie jest mi przykro. Dziś o tym dlaczego i co z tym zrobiłem.

Wczoraj otrzymałem od Google poniższego maila:

Szanowny właścicielu lub webmasterze witryny brt12.eu!

Podczas indeksowania Twoich stron wykryliśmy, że niektóre z nich używają technik niezgodnych ze wskazówkami dotyczącymi jakości. (…) Odnieśliśmy wrażenie, że Twoja witryna została zmodyfikowana bez Twojeje wiedzy. Zdarza się, że osoba trzecia przywłaszcza sobie dostęp do stron, wykorzystując niezabezpieczone katalogi i zmienia treści stron lub dodaje nowe, co prowadzi do pojawiania się spamu w naszym indeksie.

Poniżej znajduje się przykładowy ukryty tekst odnaleziony na stronie http://www.brt12.eu/:

# # levitra walmart pharmacy # viagra for cheap # (…) # financial help with getting levitra

W celu utrzymania jakości naszej wyszukiwarki zaplanowaliśmy tymczasowe usunięcie stron witryny brt12.eu z naszych wyników wyszukiwania na co najmniej 30 dni.

Chcielibyśmy zachować Twoje strony w indeksie Google. Jeżeli chcesz, aby Twoje strony ponownie zostały uwzględnione, popraw lub usuń wszystkie strony (…) niezgodne ze wskazówkami dotyczącymi jakości. Jednym z możliwych rozwiązań jest kontakt z usługodawcą internetowym. (…) Aby dowiedzieć się, jak przywrócić Twój serwis do indeksu i wysłać zgłoszenie z takim wnioskiem, odwiedź stronę: https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=pl.

Z poważaniem, Google Search Quality Team
(…)

Powodem były ukryte linki w headerze w plikach szaty graficznej. Jak widać zarówno boty, które tego dokonały, jak i google są niezwykle sprawni, bowiem zmiana designu odbyła się dość niedawno. Z takimi linkami miałem już problem w przeszłości i choć je usuwałem, to jednak dopiero google sprawiło, że trzeba się było za to wziąć dosadniej. Przyszedł więc czas na porządki :]

Pierwszą rzeczą była zmiana haseł na FTP. Potem zmienienie chmodów plików szaty, tak że obecnie można je tylko czytać (444). Potem przyszedł czas na wielkie czystki wśród wtyczek, do czego nie miałem weny się zabrać od wieków. W końcu zostało ich „tylko” 16 ;) Kolejną rzeczą, którą zrobiłem było usunięcie wszystkich użytkowników i przeniesienie ich do standardowej subskrypcji. I tak od dawna nie można było założyć tu konta, a ten krok odkładany był już wieki.

A zatem mimo iż chwilowo ta strona nie znajduje się w Internecie (bo jak wiadomo nie od dziś Google=Internet ;) ), to zwrócenie uwagi przez tę firmę przyniosło zdrowe catharsis dla mojego blogaska. I co by nie było – wciąż będzie on żył swoim własnym, niezmiennym życiem :)

Comments 3

 1. Zmiana praw w niczym nie pomaga. Nadal jesteś przecież włąścicielem, więc bot _może_ dokonać chmod. Używasz może total commandera albo podobnego narzędzia? Ostatnio dużo było o wyciąganiu haseł właśnie z tego softu.

  1. Post
   Author

   No cóż, na boty zmieniające chmody już niewiele mogę poradzić, jednak mam skromną nadzieję, że nie są tak inteligentne :)
   Jeśli chodzi natomiast o klienty FTP, to obawiam się, że każdy musi z jakichś korzystać. Jako tradycjonalista używam TCUP, choć fakt, że nie jest to najbezpieczniejsze narzędzie. Uaktualniłem go jednak do wersji najnowszej, może pomoże :)

 2. Witam , miałem podobny przypadek , problem polegał na wprowadzeniu pod infekowanych polików juz z adresami w indeksie

  Czyli mój komputer podczas przesyłania pliku indeks dodał linijkę wierszyk jak kto woli do pliku index.php z linkami w takim miejscu aby właściciel , administrator serwisu nie zauważył linków . O to tak , przeskanuj swój komputer .

  Pozdrowienia i wyrazy szacunku – Pies

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *