Noc Muzeów 2009

Wujek Dobra Rada Cyrulik Warszawski, Wyższe piętro 2 Comments

Noc MuzeówNigdy nie rozumiałem, dlaczego w mediach zawsze mówi się o wydarzeniach dopiero wtedy, gdy one się już odbyły. O Nocy Muzeów wiele można by napisać, niemniej jednak ja ograniczę się do dość krótkiego zaproszenia (zachęcenia?) wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic na jutrzejsze wydarzenie.

Rozkład Jazdy

Niestety oficjalna strona nie rozpieszcza – ma ponury adres http://um.warszawa.pl/wydarzenia/nocmuzeow2009/ i jeśli chodzi o czytelność, to mogłaby konkurować z wieloma onetowymi blogaskami. Na nic też się zda szukanie na niej przystępnego planu, bowiem po chwili nawigowania na stronie nie będziemy wiedzieli czy bardziej oczy nas bolą czy też szlag trafia od tych bzdękających dźwięków. Aby zatem zaoszczędzić sobie łez kapiących nad tym na co idą nasze pieniądze, wrzuciłem jedyny w miarę logiczny rozkład jazdy jaki znalazłem (bynajmniej nie na oficjalnej stronie!).

Co ciekawego?

W imprezie bierze udział 141 miejsc, w związku z tym jakoś trzeba się będzie zdecydować. Całkiem niezłe propozycje wymieniła TVN Warszawa. Aż żałuję że chwilowo nie mam aparatu i nie będę mógł podzielić się relacją w galerii

Po krótce:

Noc Muzeów rozpocznie się o godz. 19.00 koncertem Grupy MoCarta na Krakowskim Przedmieściu. Potem w kierunku pl. Zamkowego ruszy barwna parada kuglarzy, szczudlarzy, tancerzy. O godz. 21.00 na placu, przed kościołem św. Anny, odbędzie się przedstawienie Teatru Akt. Potem co godzinę przed największymi placówkami kulturalnymi odbywać się będą kolejne przedstawienia teatrów ulicznych. Nowością tegorocznej Nocy Muzeów w Warszawie jest to, że co czwarta placówka kulturalna będzie otwarta do godz. 3.00. Reszta galerii i muzeów przyjmie gości go godz. 1.00. (…)

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w czasie tegorocznej Nocy Muzeów, Miasto st. Warszawa uruchomi bezpłatny transport pomiędzy placówkami kulturalnymi. Dzięki współpracy z Klubem Miłośników Komunikacji Miejskiej zostało przygotowanych dziewięć muzealnych linii autobusowych i jedna zabytkowa linia tramwajowa. Po ulicach stolicy będą jeździć zabytkowe autobusy i tramwaje. Specjalnie na Noc przyjedzie blisko 20 „ogórków”. Takiego jednorazowego zlotu tych pojazdów nie ma nigdzie w Polsce!

(Źródło)

Ograniczone wejście do filtrów

Z kolei wielka szkoda, iż wejście do stacji filtrów kanalizacyjnych opatrzone jest w programie enigmatycznym „Wejście tylko z zaproszeniami”. Myślałem, że ideą Nocy Muzeów był powszechny dostęp do wszystkich obiektów, a tu nawet nie wiadomo co trzeba w życiu osiągnąć bądź zrobić, by trafić na listę zaproszonych. Na szczęście (o ile to dalej aktualne) stację filtrów można zwiedzać również w wakacje.

Na Facebooku utworzono grupę dla jutrzejszej nocy. Warto zajrzeć ;) I to by było na tyle. Być może do zobaczenia :)

Comments 2

  1. We Wrocławiu nie było to aż tak dobrze zorganizowane (np. jeśli chodzi o transport), ale i tak bardzo dużo ludzi wzięło udział w darmowym zwiedzaniu. Jednak i tak wolę zapłacić kilka-kilkanaście złotych i pozwiedzać, bez tłumu i hałasu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *