The Witness AKA Przystań Trailer

Wujek Dobra Rada Budka, Codzienność, Weblife, Wujek, Wyższe piętro 3 Comments

Polskie seriale jakie są wie chyba każdy. Otóż mam na Collegium Civitas taki ciekawy przedmiot, co się Pracownia TV nazywa. Adam Kwiatek dał nam jako część pracy zaliczeniowej materiał, którym mieliśmy się pobawić i zmontować w logiczne coś.

Nie będę pisał, co pomyślałem kiedy po raz pierwszy zobaczyłem te sceny. Niech każdy oceni wedle własnej miary:

Oglądałem to chyba z 10 razy i za każdym razem myślami byłem gdzie indziej – serial po prostu nie moja bajka. Pomyślałem, że nigdy tych scen nie zmontuję w logiczną całość, wpadłem zatem na pomysł zmontowania trailera.

Nigdy do tej pory nie używałem programów typu Adobe Premiere Pro (swoją drogą mają bardzo „przystępny” cennik…). Obejrzałem więc trochę instruktażowych filmików na youtube o tym jak zrobić różne fajne efekty, kilka rad technicznych dał mi brat i zrobiłem z tego trailer jakiegoś fikcyjnego filmu:

Mam nadzieję, że mój pomysł na polski serial/film spodobał się Wam. Od razu mówię, że o oryginalnym serialu wiem tyle tylko, że jest o ratownikach, więc proszę mi wybaczyć, jeśli wypaczyłem ideę i przesłanie czyjegoś ulubionego tasiemca ;)

Na koniec proszę, żebyście podzielili się swoimi uwagami i komentarzami. W montażu nie mam żadnego doświadczenia, więc z chęcią się dowiem co o tym myślicie i czy Wam się podoba :)

Comments 3

 1. Ogólnie pomysł się podoba, jedyne uwagi to zbyt szybkie przejścia przez pierwsze 30 sekund (może da się jakoś podwoić liczbę klatek, żeby to wolniej szło?), dużo za dużo winiety i w ogóle nie pasujący krój pisma (Lithos, jak w menu Greckiej restauracji) – już nawet filmowo-obciachowy szlagier, czyli Trajan by ładniej pasował ;)

  +bonus revEnge.

  1. Post
   Author

   Masz rację, próbowałem bawić się opcją liczby klatek, ale po efektach wolałem nie ruszać :)
   Co do winiety, to tak naprawdę zobaczyłem, że jest za dużo dopiero w dzień, bo kiedy montowałem w nocy jakoś wyglądało dobrze. Zamysł był taki, żeby to wyglądało jak oglądane przez lornetkę, przez świadka, ale raczej nie wyszło to jednoznacznie.
   A jeśli chodzi o czcionkę, to wybrałem ją jakoś przypadkowo, nawet o takim Trajanie nie pomyślałem. Dzięki za uwagi! :)

   1. Czcionka jest w porządku. Mnie to nie przeszkadza. To mruganie na początku może być rzeczywiście męczące. Całość trzyma się nieźle. Podoba mi się dynamika. Gratulacje :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *