Promocja promocji Platformy n

Wujek Dobra Rada Codzienność, Wujek 0 Comments

Jestem abonentem Platformy n od lat. Ponoć jeszcze w tym tygodniu połączy ona swoją ofertę z Cyfrą+, dając nam nowy twór zwany nc+. Zapowiadają walkę o utrzymanie klientów, co zapewne dla każdego, kto choć raz zadzwonił na ich infolinię, wydaje się absurdem.

Otóż postanowiłem prześledzić promocje, które enka oferowała swoim przyszłym klientom z okazji świąt BN 2012 oraz później. Promocje te są zresztą bardzo ciekawe, bo nie ma możliwości zakupu oferty niepromocyjnej. Ot tak promowane puste słowo promocja.

gru

Grudzień 2012

Zostały mi tylko trzy dni na podjęcie tej ważnej decyzji! Najtańszy pakiet 59 kanałów (w tym 22 HD) za 39 zł, nie mam pojęcia na jaki długi okres jest umowa (choć ma być najkrótsza), ale kupując pozostałe – na 6 miesięcy.

Są też „dodatkowe prezenty”, choć nie wiem jakie. Swoją drogą dlaczego w tym kraju można oferować klientom „prezenty”, skoro ich koszt jest pokryty z opłat… klientów?

sty

Styczeń 2013

Minęły promocje świąteczne, a ja nie skorzystałem! Nastał styczeń, enka promuje dokładnie tę samą ofertę, ale… dodaje jeszcze parasol. Srsly n? Jest styczeń, nie listopad.

Z dobrych informacji – zniknął licznik. Uff! Może w końcu będę miał czas, aby spokojnie przemyśleć ofertę i podjąć decyzję?

lut

Luty 2013

Dni babć i dziadków już za nami, zbliżają się walentynki. Na pewno będzie jakaś super oferta dla zakochanych w Walentynkach, prawda? Prawda?

Ok, nic ciekawego dla zakochanych. Zabrali też parasol, więc muszę się spieszyć, bo ta niezwykła promocja potrwa jeszcze tylko 10 godzin!

mar

Marzec 2013

Mamy mokry marzec i ten parasol by się w sumie przydał. Ale trudno, enka się wkrótce łączy, więc może z tej okazji przygotowali coś specjalnego?

No i w najtańszym pakiecie nie ma już 59 kanałów (w tym 22 HD), ale 54 kanały (w tym 18 HD). Nie ma też stacji na ileś-tam miesięcy „w prezencie”, o parasolce nawet nie wspomnę! Szkoda, ale za to wszyscy nowi klienci z pewnością będą zadowoleni nową ofertą nc+ już w czwartek…

Marzy mi się powrót do czasów, kiedy wszędzie były zwykłe i przejrzyste tabele opłat. A może „promocja” to naturalna ewolucja słowa „cennik”?

ncplus

UPDATE: Marzec 2013 – oferta nc+

Nowa oferta, i duże zmiany. W najtańszym pakiecie za 39zł było wcześniej 59 stacji (22 HD), potem 54 stacje (18 HD), a teraz jest 70 stacji… ale tylko 17 HD. W pozostałych pakietach więcej kanałów, w tym więcej o wysokiej rozdzielczości. Niby super, prawda?

Nie do końca. Do tej pory płaciłem 69zł + 20zł za multiroom. Miałem w tym wszystko oprócz bodajże Cinemax i Filmbox. Oglądałem głównie programy informacyjne (TVN24, Polsat News, TVP Info, CNN, BBC World) i nagrywałem filmy (HBO i nPremium).

Zadzwoniłem wczoraj na infolinię i po 40 minutach czekania dowiedziałem się, że jeśli chcę HBO, to muszę wybrać co najmniej pakiet za 99zł, dopłacić 30zł za HBO i 20zł za multiroom, czyli zamiast 89 zł abonamentu płacić 149zł. Ponadto cyrograf jest na 18 miesięcy, czyli w tym okresie mam zapłacić 1080zł więcej. Zapytałem czy mogę sobie płacić tyle co dotychczas do końca umowy (sierpień) i potem myśleć co dalej – „na dzisiaj tak, ale nie wiadomo co będzie jutro”. Lekko zdenerwowana pani powiedziała mi też, że nie mam możliwości rozwiązania umowy.

Kłamczuszka. Dzisiaj natomiast dostałem list od nc+ (datowany na 08.03.2013!) mówiący, że jeśli nie zrezygnuję z umowy, to automatycznie zgadzam się na pakiet CANAL + SILVER (bez HBO, bez przekształconych 4 kanałów nPremium na Canal+Film) przez 18 miesięcy za 79zł (nie wliczając multiroomu), udzielona zostanie mi „ulga w wysokości 720zł brutto” (czytaj: wysokość kary zwrotu ulgi do zapłacenia, gdybym po miesiącu się rozmyślił). To jest ponoć jedna z 600 ofert indywidualnie przygotowanych dla abonentów.

Wychodzi na to, że pan Artur Przybysz, wiceprezes ds. sprzedaży i logistyki w nc+ nieźle nakłamczuszył – 22 marca, czyli 2 tygodnie po przygotowaniu wysłanej mi oferty zapewniał, że mogę kontynuować moją umowę aż do jej wygaśnięcia.

Fanem oglądania sportu specjalnie nie jestem, ale wielu obecnych abonentów jest również zdenerwowanych ponieważ nie można dokupić pakietów sportowych do tańszych abonamentów. Szkoda, że nie przygotowano tak prostej oferty, jaką ma na przykład brytyjska platforma Sky. Gdyby napisali mi, że ze względu na inflację podnoszą abonament – ok. Gdyby zaproponowali podwyżkę o 10zł przy tym, co mam teraz w umowie – ok. Ale podwyżka o blisko 70%?!

Przyszła zimna, lodowata wręcz fuzja platform ;) Tysiące wkurzonych na facebooku, a firma nie odpuszcza. Ja natomiast tak – przeglądam właśnie oferty UPC i Polsatu Cyfrowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *